پیش دبستان و دبستان دخترانه غیردولتی ایده آل پارسی اداره آموزش و پرورش استان فارس/شیراز

 

 

 

معاینه دندان دانش آموزان

دبستان و پیش دبستانی ایده آل پارسی در راستای ارتقاء سلامت دانش آموزان خود و با توجه به اصل مشارکت اولیاء در همراهی و یاری رساندن به این امر خطیر با حضور سرکار خانم دکتر جوانمردی اقدام به معاینه دندان دانش آموزان کرده و عزیزانی که احتیاج به ارجاع به متخصص داشتند شناسایی و اقدامات لازم انجام پذیرفت ،سلامتی و تندرستی را برایشان آرزومندیم.

نماز عاشقانه

دریکی از روزهای شاد دی ماه با دختران ایده آل پارسی چادر نمازهای گلدارمان را پوشیدیم تا نمازی را با دلی مملو از محبت خداوند اقامه کنیم و برای پدران و مادران و آنان که دوستشان داریم دعا کردیم

گرامیداشت روز هوای پاک

دبستان و پیش دبستانی ایده آل پارسی ضمن برپایی نمایشگاهی از نقاشی ، دست ساخته ها و روزنامه دیواریهای دانش آموزان با موضوع هوای پاک اقدام به برگزاری راهپیمایی در پارک محله ای نزدیک مدرسه کردند در این روز آفتابی و زیبا دختران عزیزمان با شعر و سرود هوای پاک را حق همه ی بچه ها دانستند و از هوای پاک و منظره زیبای کوه پایه لذت بردند.

گرامیداشت روز پرستار و میلاد حضرت زینب (س)

در روز میلاد اسوه صبر واستقامت بانوی ایثار وگذشت حضرت زینب (س) و روز پرستار، دبستان و پیش دبستانی اید ه آل پارسی به پاس زحمات پرستاران و ضمن احترام به ساحت این عزیزان به نمایندگی یکی از اولیاء عزیز پرستار را به مجتمع دعوت کرده و دختران عزیزمان با تقدیم شعر و نمایش و موزیک زیبا لحظات شادی را برای ایشان رقم زدند تا تشکر و تبریکی باشد از صبر و ایثارشان و همچنین مدیریت دبستان نیز لوح تقدیر و هدیه ای را پیشکش حضورشان کردند.

روز پرستار و تولد بانوی کرامت و صبر حضرت زینب  (س) بر همگان مبارک

برگزاری جلسه هم اندیشی با اولیا

دبستان و پیش دبستانی اید ه آل پارسی روز شنبه 98/10/7 جلسه ای را با حضور همکاران دپارتمان زبان انگلیسی و همکاران دپارتمان فن آوری اطلاعات ومعلمان پایه اول و دوم جهت هم اندیش با اولیاء گرامی برپا کردند که با فضل خداوند و همراهی و مساعدت اولیاء عزیز بسیار پربار به پایان رسید تا به هدف عالی ایده آل پارسی که همان علم ،اخلاق و مهارت است با دوبازوی خانواده ومدرسه نایل آییم.

بازدید همکاران مجتمع علم و زندگی

روز سه شنبه مورخ 98/10/10 مجتمع علم و زندگی در راستای همفکری وتعامل بین دو مجتمع ایده آل پارسی و مجتمع علم و زندگی با همراهی موسسین ،مدیریت ومعاونین ومعلمین خود در مجتمع ایده آل پارسی حضور یافته و در فضای گرم و صمیمی صبحانه کاری را میل کردند و ضمن بازدید از فضاهای مجتمع ایده آل پارسی و صحبت و هم اندیشی با همکاران، روزی ایده آل را با ایده آلی ها رقم زدند تا شروعی باشد جهت همکاری های مستمر وپر نشاط ان شاالله.

برگزاری کارگاه (FAST ( Families And Schools Together

در تاریخ 98/10/10 ساعت 15 تا 18 در سالن آروزها مجتمع ایده آل پارسی با حضور دکتر قاسمی کارگاهی تشکیل گردید در این کارگاه تعدادی از اولیا پیش دبستانی و دبستان و دبیرستان همراه با فرزندان خود حضور داشتند .

اهداف کارگاه به شرح زیر میباشد.
۱-استحکام روابط والدین و فرزندان 
۲-کاهش پرخاشگری والدین و فرزندان 
۳-بهبود توانایی برقراری ارتباط موثر و گوش دادن به یکدیگر 
۴-جلوگیری ازگوشه گیری و انزوای خانواده
۵-توانمندسازی والدین درایفای نقش خود
چارچوب نظری این طرح در قالب یک برنامه درسی متاثر از پژوهش های بازی درمانی. خانواده درمانی. نظریه های دلبستگی .انتخاب و یادگیری به شرح زیر می باشد
الف.طرح Fast در طی ۴ هفته با حضور اعضای خانواده (مادر. پدر .فرزند ) هر ماه یک جلسه ۳ ساعته اجرا خواهد شد.
ب. در طی این ۴ جلسه اعضای خانواده در قالب بازی های گروهی فعالیت های زیر را دنبال می کنند
-تمرین شیوه های تربیتی و ارتباط موثر اعضای خانواده با یکدیگر 
-آموزش نحوه یادگیری تحصیلی
-تمرین نحوه شناخت احساسات و افکارو نیاز های اعضای خانواده
-بازهای مرتبط باکنترل خشم و پرخاشگری
-شناخت زبان بدن 
-تمرین مهارت زندگی قرن۲۱

برگزاری اردوی شهربازی ایران لند

درراستای اهداف هر ماه یک اردوی تفریحی ،تربیتی،آموزشی،دبستان وپیش دبستانی ایده آل پارسی اقدام به برسی مکان های مناسب تفریحی کرده وسپس طی جلسات مکرر همفکری در کار گروهی مجتمع خلیج فارس مناسب یک نیم روز شاد ومفرح شناخته شد ودانش آموزان خود را به این مکان بازی وتفریحی سر پوشیده با دارا بودن بازیهای امن وسالم مناسب با شرایط سنی دختران عزیزمان بردند ،در این روز دانش آموزان در کنار دوستان ومعلمان وکادر مدرسه روزی پر از شادی وخاطره انگیز را تجربه کردند .

تقویم اجرایی دی ماه

برگزاری مراسم شب یلدا

به مناسبت طولانی ترین شب سال دبستان و پیش دبستانی ایده آل پارسی با همراهی والدین خوش ذوق و همراه اقدام به بر پایی سفره رنگین و پراز مهر و محبت یلدایی کرد. در این روز دختران ایده آل پارسی ضمن پاس داشت آیین ملی وکهن خود به جشن و شادی پرداختند تا به استقبال زمستانی گرم و پر برکت بروند.برنامه ها را با نام خدا و تلاوت قرآن آغاز و سرود جمهوری اسلامی ایران را به عشق سرزمینمان سر دادیم . ورود ننه سرما ،بچه ها را به وجد آورد. دانش آموزان پیش دبستانی سالن را مهمان سرود زیبای خود کردند ،سپس دختران پایه دوم شب یلدا را با آهنگی زیبا تقدیم حضار کردند،دانش آموزان اول دسته جمعی سرودی زیبا خواندند و سپس هنرمندان پایه دوم نمایش زیبای یلدا را به دوستان خود هدیه کردند ،عزیزانمان در دپارتمان زبان گل چینی از دکلمه های زیبای یلدای را با هنرمندی اجرا کردند .در آخر با شیرینی و میوه و تنقلات کام دخترانمان را شیرین کردیم تا زمستان سرد را با دلهای گرم آغاز کنند .