پیش دبستان و دبستان دخترانه غیردولتی ایده آل پارسی اداره آموزش و پرورش استان فارس/شیراز

 

 

 

المپیاد ورزشی درون مدرسه ای

دبستان و پیش دبستانی ایده آل پارسی در تاریخ دوشنبه 98/9/18با حضور پرنشاط دانش آموزان خود افتتاحیه المپاد ورزشی درون مدرسه ای را جشن گرفت در این روز حاملان قرآن برنامه را معطر به کلام نور کردند سپس سرود جمهوری اسلامی ایران نواخته شد و در ادامه سرکار خانم کشاورز موسس محترم و ورزش دوست مجتمع ایده آل پارس به ایراد سخنرانی پرداختند و منش و روش مولایمان علی را در امر ورزش گوشزد ورزشکاران کردند . درادامه دختران ورزشکارمان مشعل المپاد ورزشی درون مدرسه ای را روشن کردند.گروه سرود المپیاد ورزشی کلاس دوم اجرای بسیار زیبای به نمایش گذاشتند ،دانش آموزان دبیرستان ایده آل پارسی حضار را به تماشای ورزش رزمی دعوت کردند.در ادامه دختران عزیزمان در کلاس اول با برنامه بسیار زیبای چوب بازی همه را به وجد آوردند ،سوگند نامه را خواندیم تاکه هم پیمان شویم ورزش وجوانمردی را .

به دانش آموزان ورزشکار لوح تقدیر تقدیم کردند و دقایقی مهمان سخنان جناب آقای لطفی کارشناس مسئول تربیت بدنی آموزش و پرورش بودیم در پایان حضار محترم به سالن ورزشی شماره یک مجتمع ایده آل پارس دعوت شدند تا شاهد هنرنمایی گروهای ژیمناستیک،طناب زنی ،حلقه ،اسکیت ،بازیهای بومی محلی،سرود همگانی باشیم و ورزشکاران عزیز را به خدای بزرگ سپردیم.

تقویم اجرایی آذر ماه

یک روز شاد

بچه ها یه روز شاد داره میاد ،میدونید چه روزیه؟ روز میلاد حضرت محمد (ص) 

ما به مناسبت این روز میخواهیم یه صبحانه دورهمی تو حیاط مدرسه بخوریم وبعد توی سالن آمفی تاتر فیلم ببینیم. اون روز قراره به جای فرم مدرسه پیراهن آستین بلند وشلوار بپوشیم،البته مقنعه ودستمال سرمون هم همراهمون باشه ...

حدس می زنید برنامه بعدیمون چی باشه ؟

آها،می خوایم به خاطر این هفته که هفته کتاب وکتاب خوانیه تو کلاس کتاب درست کنیم ،کتاب بخونیم و نمایش بدیم ،آخرشم کلی بازی هوشی وسرگرمی انجام بدیم .

 

برگزاری مراسم روز دانش آموز سال تحصیلی 99-98

به مناسبت بزرگداشت روز دانش آموز ضمن تبریک این روز به دانش آموزان ، دبستان وپیش دبستانی ایده آل پارسی با میز آرایی و گل آرایی حیاط مدرسه اقدام به اجرای برنامه ایی شاد و  باشکوه از طرف دانش آموزان  کردیم. اهم برنامه ها 1-تلاوت قران2- سرود جمهوری اسلامی و اهتزاز پرچم3-اجرای عالی و همراه با حرکات نمادین سرود یار دبستانی من توسط دانش آموزان پایه دوم 4- اجرای گلستان خوانی بسیار زیبا توسط دانش آموز پایه اول5- جمع خوانی سرود ایده آل پارسی توسط دانش آموزان پیش دبستانی6-اجرای سرود زیبای ایران توسط دانش آموزان اول 7-حافظ خوانی بسیار زیبا توسط دانش آموز پایه اول و در آخر با شیرینی و شکلات و هدیه دختران عزیزمان را به خدای یگانه سپردیم هر روزشان شاد

صبحانه

دعوت نامه جلسه انجمن اولیا و مربیان

مراسم گرامیداشت حضرت رقیه (س) سال تحصیلی 99-98

به مناسبت بزرگداشت حضرت رقیه (س)وپیرو بخشنامه (یا رقیه دوستت داریم)سفره ای با ساتن های سبزو مشکی ربان های سبز ،قرآن وشمع وگل، آراسته و دانش آموزان اید ه آل پارس جمع خوانی سوره اخلاص را با صدای زیبا انجام داده با ذکر صلوات فضای نماز خانه را معطر کرده و ضمن یاد آوری این روز عزیز وگرامی داشت مقام بانوی کوچک دشت کربلا از این نوگلان عزیز پذیرایی به عمل آمد باشد که رهرو شهیدان دشت نینوا باشیم.

جشن روز جهانی کودک سال تحصیلی 99-98

روز جهانی کودک در سراسر جهان انگیزهای برای حقوق کودکان است. کشورهای جهان بنا برسنت و فرهنگ خود ،این روز را به گونه های مختلف برگزار می کنند،این روز در ایران 16مهر جشن گرفته می شود. در روزی که به نام کودکان عزیزمان نام گذاری شده است دبستان و پیش دبستانی ایده آل پارسی ضمن بادکنک آرایی حیاط وکلاسها وتزیین راهروها جهت هرچه شادتر کردن این روز برای دختران اید ه آل پارسی از دلقک دعوت و با پخش آهنگ های شاد کودکانه فضای بسیار مفرح و شادی برای دانش آموزان رقم زدند .دختران ایده ال پارسی در مسابقه ورزشی شرکت کرده و شادی خود را با دوستانشان به اشتراک گذاشتند در پایان پذیرایی شده و روزهای شاد را برایشان آرزو کردیم.

گرامیداشت روز آتش نشان سال تحصیلی 99-98

7 مهربه نام روز آتش نشانی و ایمنی نام گذاری شده است تا روزی در تقویم یاد آور مردان بی ادعایی باشد که در میان آتش ودود جان می بخشند.

به همین مناسبت ضمن دعوت از آتش نشانان عزیز شاهد حضور گرم وپر شور سه نفر از این مردان ایثارگر در جمع دختران اید ه ال پارسی و سخنرانی در مورد این روز وآشنایی دانش آموزان باکپسول آتش نشانی ونحوه ی کار با آن در مواقع ضروری، پس از آن با آب پاش ماشین آتش نشانان لحظات شاد ودل نشینی برای دانش آموزان فراهم گردید در آخر باسپاس وقدردانی از این بزر گواران با تقدیم لوح تقدیر از طرف مدیریت محترم دبستان سرکار خانم میرشکاری آتش نشانان را به خدای بزرگ و از دانش آموزان پذیرایی به عمل آمد.

جشن شکوفه ها

در آستانه سال تحصیلی جدید امروز 98/6/31 دانش آموزان پایه اول و دوم دبستان ایده آل پارسی با برگزاری جشن ورودی به استقبال سال تحصیلی جدید رفتند.

در این برنامه بعد از تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید و خواندن سرود جمهوری اسلامی ایران سرکار خانم کشاورز موسس مدرسه، ضمن تبریک سال تحصیلی جدید و بیان اهداف قیام امام حسین (ع) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس سخنانی را ایراد فرمودند و بر روی اهداف تشکیل این مجتمع آموزشی (دانش، مهارت، اخلاق) تاکید نمودند.

در ادامه این برنامه توسط گروه نمایش برای بچه ها برنامه شاد و مفرح اجرا شد و همه دانش آموزان با حضور بر روی سن سرود "ای ایران" را به صورت هماهنگ خواندند.

در پایان دانش آموزان هر کلاس به اتفاق معلم خود به کلاس هدایت شده و در کلاس ضمن آشنایی با قوانین و برنامه های مدرسه؛ کیف، کتاب و گیفت هایی که به عنوان هدیه از طرف مدرسه برای دانش آموزان در نظر گرفته شده بود به آن ها اهدا شد. در انتها از کلیه بچه ها و اولیا پذیرایی به عمل آمد و با آرزوی سلامتی و موفقیت در طول سال تحصیلی برنامه به پایان رسید.